Sukces firmy to sukces całej załogi

446 commentsViews: 307

URSUS

 

Z Januszem Porębą, prezydentem firmy Ursus Transport, rozmawia Richard Piotrowski.

 

Jaka jest historia firmy, początki na pewno nie były łatwe?

Początki są daleko za nami. Podczas 16 lat istnienia firmy borykaliśmy się z wieloma przeciwnościami, które pokonaliśmy i które umocniły nas w pozycji jaką osiągnęliśmy, a słabe momenty poszły raczej w niepamięć.

Czy rodzina jest włączona do biznesu, czy raczej stworzył Pan silną grupę pod wezwaniem?

Miałem tyle szczęścia, że udało mi się wyłowić z tłumu naprawdę wspaniałych i oddanych firmie ludzi, ludzi, którzy wkładają całe swoje serce i umiejętności by stworzyć mocną, prężną i dobrze prosperującą a za razem ciepłą z rodzinną atmosferą firmę, a wiec: tak, odpowiadając na Pana pytanie w Ursus Transport jesteśmy wszyscy rodziną w pełnym tego słowa znaczeniu.

Gratulujemy, to prawdziwy sukces. Ilu pracowników zatrudnia obecnie firma?

Na dzień dzisiejszy Ursus zatrudnia około 100 pracowników, w tym 80ciu kierowców. To oni reprezentują naszą firmę i to bez nich, tak naprawdę, nie istnielibyśmy. Są naszymi ambasadorami i tak też są przez nas traktowani.

O co należy zadbać, żeby zapewnić firmie tak wspaniałą współpracę z pracownikami?

Zapewnienie naszym kierowcom stałej trasy, tyle mil ile uniesie ich logbook, nowy sprzęt, dużą zniżkę na paliwo, pomoc dyspozytorów, safety oraz mechaników o każdej porze dnia i nocy, wypłaty 2 razy w miesiącu bezpośrednio na ich konto, bezpieczny, ogrodzony i darmowy parking. Wynagradzamy dodatkowo naszych kierowców różnego rodzaju bonusami, oraz płacimy HST/GST.

Jakie macie oferty dla nowych kierowców?

Właśnie zapoczątkowaliśmy nowy program dla „świeżo upieczonych” kierowców. Mamy trenera, który przygotowuje wyżej wymienionych do ich życiowej kariery.

Najświeższym naszym pomysłem jest tzw. Swapping czyli praca w charakterze zmiennika, dla tych którzy chcą spędzać więcej czasu w domu z rodziną.

Czy wciąż przyjmujecie nowych pracowników, szczególnie tych przybyłych z Europy?

Chętnie podejmujemy współpracę z kierowcami z europejskim doświadczeniem. Wystąpiliśmy nawet do rządu Kanady o tzw. LMO, czyli wizy pracownicze.

Co Pana zdaniem najważniejsze jest w branży transportowej?

W branży transportowej najważniejszy jest sprawny, ekonomiczny sprzęt, ludzie z pasją i powołaniem oraz  przede wszystkim wysoko postawiony standard naszego serwisu, bo zadowolony klient zawsze wraca z powrotem i tworzy naszą przyszłość.

Czy firma ciągle rozwija się czy już osiągnęliście poziom, który Pana satysfakcjonuje? I jak daleko możecie dostarczać ładunki?

Zaczęliśmy od 2 departamentów, w chwili obecnej jest ich 6, między innymi specjalizujemy się w ładunkach do Texasu, na Florydę oraz nasze stałe trasy na West Coast i tzw. Trójkąty.

Możemy dostarczyć ładunek w każde miejsce w Kanadzie lub USA, jeździmy nawet na Alaskę.

Jakie są plany na najbliższą przyszłość?

Moim planem w najbliższych latach jest zakupienie terminalu, co otworzy nam furtkę do dalszego rozwoju i sukcesu.

Trzeba przyznać, że plany są bardzo ambitne, życzymy aby się spełniły w Nowym Roku, 2014, trzymamy kciuki.

 

Leave a Reply