Gadżet, który poprawi jakość snu

139 commentsViews: 297

DIGITAL CAMERA

Nie trzeba wnikliwych badań, żeby stwierdzić, że spory procent ludzi ma problemy ze snem. Na szczęście powstało urządzenie, które pozwoli nam się z tym uporać.

Polska firma Intelclinic stworzyła opaskę analizującą jakość snu. Pozwala ona monitorować sen i przyczynia się do poprawy jego jakości. Pomysł został doceniony na paryskim konkursie LaWeb 2013. Polacy otrzymali główną nagrodę, a w konkursie wzięło udział 700 start-upów z całego świata!
Urządzenie analizuje sen i wysyła za pośrednictwem łącza Bluetooth informacje do specjalnej aplikacji w smartfonie. Następnie dane są analizowane i telefon budzi nas w odpowiednim momencie.
- Chodzi tutaj przede wszystkim o takich ludzi, którzy nie mają tyle czasu, by należycie się wyspać, nie mają tych 8-9 godzin na dobę i chcą spać krócej, ale wykorzystać ten czas bardziej efektywnie – mówi o wynalazku Szymon Charzyński, fizyk z UKSW. – Wiadomo jest, że w czasie snu mamy różne fazy i to jak się czujemy po przebudzeniu zależy nie tylko od tego, ile spaliśmy, ale również od tego, w której fazie snu zostaliśmy wybudzeni.
Urządzenie może się okazać bardzo pomocne, tym bardziej, że jest łatwe w obsłudze. Być może już niedługo stanie się ratunkiem dla tysięcy osób?

 

 

Leave a Reply