Aspartam, jedna z najbardziej niebezpiecznych substancji na rynku, które są dodawane do żywności.

1,072 commentsViews: 462

Aspartam jest nazwą techniczną dla marki NutraSweet, Equal, Spoonful i Equal-Measure. Została odkryta przez przypadek w 1965, kiedy James Schlatter, chemik z GD Searle Company testował lek na wrzody.

Aspartam został dopuszczony do produktów suchych w 1981 i napojach gazowanych w 1983 roku. Pierwotnie był on zatwierdzony do produktów suchych w dniu 26 lipca 1974, ale sprzeciw wniesiony przez neurolog dr John W. Olney i Konsumentów pełnomocnika Jamesa Turnera w sierpniu 1974 roku, jak również badania praktyk wyliczał badań spowodowały US Food and Drug Administration (FDA ) umieścić zatwierdzenia aspartamu zawieszone (5 grudnia 1974). W 1985 roku Monsanto zakupione GD Searle i wykonane Searle Pharmaceuticals i NutraSweet Company odrębnych spółek zależnych.

Aspartam odpowiada za ponad 75 procent niepożądanych reakcji na dodatki do żywności zgłoszone do FDA. Wiele z tych dolegliwości są bardzo poważne, w tym drgawki i śmierć. Kilka z 90 różnych udokumentowanych symptomów wymienionych w raporcie jako powodowane przez aspartam to: Bóle głowy / migreny, zawroty głowy, drgawki, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz, bezsenność, wizja problemów, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna mowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów.

Zdaniem naukowców i lekarzy, badania negatywne skutki aspartamu , następujących schorzeń mogą być wywołane lub pogorszenia stanu spożyciu aspartamu: guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, syndrom chronicznego zmęczenia, choroba Parkinsona, Alzheimera, opóźnienia umysłowego, chłoniak, wady wrodzone , fibromyalgia, i cukrzyca.

Aspartam składa się z trzech substancji chemicznych: kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol. Książka “Recepta na Nutritional Healing”, przez James i Phyllis Balch, wymienia aspartam wśród “trucizn chemicznych.” Jak się widzisz, to jest dokładnie to co to jest.

Co to jest aspartam Made Of?

Kwas asparaginowy (40 proc aspartam)

Dr Russell L. Blaylock, profesor neurochirurgii z Medical University of Mississippi, opublikował ostatnio książkę dokładnie opisujące szkody powodowane przez spożywanie nadmiernych kwas asparaginowy z aspartamu. Blaylock wykorzystuje prawie 500 odniesień naukowych, aby pokazać jak nadmiar wolnych aminokwasów pobudzających takich jak kwas asparaginowy i kwas glutaminowy (około 99 procent glutaminianu sodu (MSG) jest kwas glutaminowy) w naszej diecie, powoduje poważne chroniczne choroby neurologiczne i mnóstwo innych ostrych symptomów.

Jak asparaginian (i glutaminian) powodują uszkodzenia

Asparaginian i glutaminian działają jako neurotransmitery w mózgu ułatwiając przesyłanie informacji od neuronu do neuronu. Nadmiar asparaginianu lub glutaminianu w mózgu zabija pewne neurony powodując wpłynięcie za dużej ilości wapnia do komórek. Ten napływ wyzwala nadmierną ilość wolnych rodników, które zabijają komórki. Uszkodzić komórkę nerwową, która może być nadmierna ilość asparaginianu i glutaminianu, dlaczego są one określane jako “excitotoxins”. Oni “podniecać” albo pobudzają komórki nerwowe na śmierć.

Kwas asparaginowy jest aminokwasem. Zrobione w postaci wolnego (niezwiązanego z białkami) znacznie podnosi poziom w osoczu krwi asparaginianu i glutaminianu. Nadmiar asparaginianu i glutaminianu w plazmie krwi niebawem po spożyciu aspartamu lub produktu zawierającego wolny kwas glutaminowy (prekursor glutaminianu) prowadzi do wysokiego poziomu tych neurotransmiterów w pewnych obszarach mózgu.

Barierę krew-mózg (BBB) ​​która normalnie chroni mózg od nadmiaru glutaminianu i asparaginianu jak również toksyn, 1) nie jest w pełni rozwoju w czasie dzieciństwa, 2) nie chroni w pełni wszystkich obszarów mózgu, 3) jest uszkadzana przez liczne chroniczne i ostre warunki, i 4) pozwala na przesączanie się nadmiaru glutaminianu i asparaginianu do mózgu nawet gdy nie jest uszkodzona.

Nadmiaru glutaminianu i asparaginianu powoli zaczyna niszczyć neurony. Zdecydowana większość (75 procent lub więcej) komórek nerwowych w pewnym szczególnym obszarze mózgu zostaje zabitych zanim jakiekolwiek kliniczne symptomy choroby chronicznej zauważył. Kilka z wielu przewlekłych chorób, które okazały się być przyczyniły się przez długotrwałego narażenia na pobudzające aminokwasy obrażeń od kwasu obejmują:

 • Stwardnienie rozsiane (SM)
 • ALS
 • Utrata pamięci
 • Problemy hormonalne
 • Utrata słuchu
 • Padaczka
 • Choroba Alzheimera
 • Z chorobą Parkinsona
 • Hipoglikemia
 • AIDS
 • Demencja
 • Uszkodzenia mózgu
 • Neuroendokrynowe

Ryzyko dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i osób z pewnymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi z excitotoxins są świetne. Nawet Federation of American Societies dla Biologii Eksperymentalnej (FASEB), która zwykle porusza problemy i naśladuje FDA-line, stwierdziła ostatnio w opublikowanym przeglądzie, że:

“Rozsądnie jest unikać stosowania suplementów kwasu L-glutaminowego przez kobiety ciężarne, noworodki i dzieci. Istnienie dowodu potencjalnych reakcji wewnątrzwydzielniczych, w postaci podwyższonego poziomu kortyzolu i prolaktyny, i zróżnicowanej reakcji mężczyźni i kobiety, by sugerują również, neuroendokrynnych link i że suplementacja kwasu L-glutaminowego należy unikać kobiety w wieku rozrodczym i osoby cierpiące na zaburzenia. ”

Kwas asparaginowy z aspartamu ma to samo szkodliwe działanie na organizm co kwas glutaminowy.

Dokładny mechanizm ostrych reakcji na nadmiar wolnego glutaminianu i asparaginianu jest aktualnie przedmiotem debaty. Jak donosi do FDA, tych reakcji należą:

 • Bóle głowy / migreny
 • Nudności
 • Bóle brzucha
 • Zmęczenie (bloki wystarczającej ilości glukozy w mózgu)
 • Problemy ze snem
 • Problemy ze wzrokiem
 • Ataków lęku
 • Depresja
 • Astma / obwód klatki piersiowej tigShtness.

Wspólną skargą osób cierpiących na skutki wywołane przez aspartam jest utrata pamięci. Jak na ironię, w 1987 roku, GD Searle, producent aspartamu, podjęła poszukiwania leku do walki z utratą pamięci, spowodowane przez pobudzające aminokwasy obrażeń od kwasu. Blaylock jest jednym z wielu naukowców i lekarzy którzy są zaniepokojeni pobudzających aminokwasów uszkodzenia spowodowane przez kwas spożywanie aspartamu i MSG.

Kilka z wielu ekspertów, którzy wypowiadali się na temat uszkodzeń powodowanych przez asparaginian i glutaminian zalicza się dr Adrienne Samuels, psycholog doświadczalny specjalizujący się w projektowaniu badań. Innym jest Olney, profesor wydziału psychiatrii, School of Medicine, Washington University, neurolog i badacz i jeden z największych na świecie władze excitotoxins. (Informował on Searle, w roku 1971, że kwas asparaginowy powodował dziury w mózgu u myszy.)

Fenyloalanina (50 procent aspartam)

 

Fenyloalanina jest aminokwasem normalnie znajduje się w mózgu. Osoby z wadą genetyczną, fenyloketonurią (PKN) nie mogą metabolizować fenyloalaniny. Prowadzi to do niebezpiecznie wysokich poziomów fenyloalaniny w mózgu (czasami śmiertelnych). Wykazano, że spożywanie aspartamu, szczególnie razem z węglowodanami może prowadzić do nadmiernego poziomu fenyloalaniny w mózgu nawet u osób, które nie mają fenyloketonurii.

Nie tylko teoria jest, jak wielu ludzi, którzy jedli dużych ilości aspartamu przez długi okres czasu i nie ma PKU nie wykazały nadmierne poziomy fenyloalaniny we krwi. Nadmierne poziomy fenyloalaniny w mózgu może powodować poziom serotoniny w mózgu maleje, prowadząc do zaburzeń emocjonalnych takich jak depresja. Wykazano w ludziach, że poziom fenyloalaniny we krwi był znacznie wzrosła u osób przewlekle stosować aspartam.

Nawet jednokrotne użycie aspartamu podniesiony poziom fenyloalaniny we krwi. Podczas zeznań przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, dr Louis J. Elsas wykazało, że wysokie stężenia fenyloalaniny we krwi może być skoncentrowana w częściach mózgu i jest szczególnie niebezpieczny dla niemowląt i płodów. On również, że fenyloalanina jest dużo wydajniej metabolizowana przez gryzonie niż przez ludzi.

Jeden rachunek przypadku bardzo wysokich poziomów fenyloalaniny spowodowanych przez aspartam opublikowała niedawno “Środa Journal” w artykule zatytułowanym “Koszmar aspartamu.” John Cook zaczął pić sześć do ośmiu diety napoje na co dzień. Jego symptomy zaczęły się jak utrata pamięci i bóle głowy częste. Zaczął pragnąć więcej aspartam napojów słodzonych. Jego stan pogarszał się tak bardzo, że doświadczony szerokiej huśtawki nastrojów i gwałtownych szaleje. Mimo że nie cierpią na PKU, badanie krwi wykazało fenyloalaniny poziomie 80 mg / dl. Pokazał też zaburzenia czynności mózgu i uszkodzenia mózgu. Po kopnął w jego zwyczaju aspartamu, jego symptomy znacznie się poprawiła.

Jak Blaylock wskazuje w swojej książce, na początku badania pomiaru fenyloalaniny nagromadzenie w mózgu były wadliwe. Śledczy, którzy mierzona określonych regionach mózgu, a nie średnia w całym zauważyć wzrost mózgu istotne w fenyloalaniny. W szczególności w podwzgórzu, rdzeniu przedłużonym oraz obszary korpusu prążkowiu mózgu, miał największy wzrost fenyloalaniny. Blaylock idzie dalej, że nadmierne gromadzenie się fenyloalaniny w mózgu może powodować schizofrenię lub złożyć jedną bardziej podatne na ataki.

Dlatego, długotrwałe, nadmierne używanie aspartamu może dostarczając impuls do sprzedaży inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, takie jak Prozac i leków do kontroli schizofrenii i drgawki.

Metanol (aka spirytus drzewny / trucizny) (10 procent aspartam)

Metanol / drewno alkoholu jest śmiertelną trucizną. Niektórzy ludzie mogą pamiętać metanol jako truciznę, która spowodowała pewne “Skid Row” alkoholików do końca się niewidome lub martwy. Metanol jest stopniowo uwalniany w jelicie cienkim, gdy grupa metylowa aspartamu spotkanie chymotrypsyna enzymu.

Absorpcja metanolu przez organizm jest znacznie przyspieszył kiedy wolny metanol jest spożywana. Wolny metanol powstaje z aspartamu kiedy jest podgrzewana do temperatury powyżej 86 Fahrenheit (30 stopni Celsjusza). To może nastąpić, kiedy aspartamu zawierające produkt jest niewłaściwie przechowywane lub gdy jest podgrzewany (np. w ramach programu “żywność” produktów, takich jak Jello).

Metanol rozkłada się na kwas mrówkowy i formaldehyd w organizmie. Formaldehyd jest śmiertelną neurotoksyny. Oceny EPA państw metanolu, że metanol “. Uważany jest za skumulowana trucizna ze względu na niską szybkość wydalania raz jest wchłaniany W organizmie metanol jest utleniany do kwasu mrówkowego i formaldehydu, zarówno te metabolity są toksyczne”. Zalecają oni ograniczenie zużycia 7,8 mg / dobę. Jeden litr (ok. 1 litr) aspartam słodzonych napojów zawiera około 56 mg metanolu. Ciężki użytkowników produktów zawierających aspartam zużywają aż 250 mg metanolu dziennie lub 32 razy limitu EPA.

Symptomy zatrucia metanolem to bóle głowy, ucha brzęczenie, zawroty głowy, nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie, zawroty głowy, dreszcze, zaniki pamięci, drętwienie i bóle fotografowania kończyn, zaburzenia zachowania, i zapalenie nerwów. Najbardziej znane problemy z powodu zatrucia metanolem to problemy z widzeniem w tym zamglone widzenie, postępujące kurczenie się pola widzenia, zaburzenia widzenia, zaciemnienie widzenia, uszkodzenia siatkówki i ślepoty. Formaldehyd jest znanym czynnikiem rakotwórczym, powoduje uszkodzenia siatkówki, zakłóca replikację DNA i powoduje wady wrodzone.

Ze względu na brak kilku kluczowych enzymów, ludzie wiele razy bardziej wrażliwe na toksyczne działanie metanolu niż zwierzęta. Dlatego testy aspartamu czy metanolu na zwierzętach nie odzwierciedlają dokładnie niebezpieczeństwa dla ludzi. Jak podkreślił dr Woodrow C. Monte, dyrektor nauki o żywności i żywienia w laboratorium Uniwersytetu Stanu Arizona, “Nie ma ludzi lub ssaków badań w celu oceny możliwe mutagenne, teratogenne lub rakotwórcze działanie przewlekłe podawanie alkoholu metylowego.”

Był tak zaniepokojony nierozwiązanych kwestii bezpieczeństwa, że ​​wniosła pozew z FDA wnioskowania o przesłuchanie do rozwiązania tych problemów. Poprosił FDA do “spowolnić na ten soft problem pić wystarczająco długo, aby odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. To nie fair, że jesteś pozostawiając cały ciężar dowodu na kilku z nas, którzy troszczą się i mają tak ograniczone zasoby. You Należy pamiętać, że jesteś amerykańskiej opinii publicznej ostatniej obrony. Po zezwolić na używanie (aspartamu) nie ma dosłownie nic, ani moi koledzy mogą zrobić, aby odwrócić przebieg. Aspartam następnie dołączyć sacharyna, środki sulfiting, i Bóg wie, jak wiele innych wątpliwe związki nakazał obrażać ludzkiej konstytucji z rządowego zatwierdzenia. ” Wkrótce potem, komisarz FDA, Arthur Hull Hayes, Jr, zatwierdził używanie aspartamu w napojach gazowanych, potem wyjechał do pozycji z firmy public GD Searle stosunków.

Wykazano, że niektóre soki owocowe i napoje alkoholowe zawierają niewielkie ilości metanolu. Ważne jest, aby pamiętać, że metanol nigdy nie pojawia się sam. W każdym przypadku obecny jest etanol, zazwyczaj w znacznie większych ilościach. Etanol jest antidotum dla toksyczności metanolu u człowieka. Oddziały Pustynna Burza były “traktować” do dużej ilości napojów słodzonych aspartamem, który został ogrzany powyżej 86 stopni Celsjusza w Arabii Saudyjskiej, niedz Wielu z nich wrócił do domu z licznymi zaburzeniami podobne do tego co zaobserwowano u osób, które zostały chemicznie zatrute formaldehydu. Wolny metanol w napojach może być jedną z przyczyn tych chorób. Inne produkty rozpadu aspartamu takie jak DKP (omówione poniżej) może być czynnikiem.

W 1993 roku akt, który można określić tylko jako “sumienia,” FDA zatwierdziła aspartam jako składnik licznych produktów spożywczych, które zawsze jest podgrzewany do ponad 86 stopni F (30 stopni C).

Diketopiperazyny (DKP)

DKP jest produktem ubocznym metabolizmu aspartamu. DKP, ma wpływ na występowanie nowotworów mózgu. Olney zauważył, że DKP, gdy nitrozowane w jelitach, produkowane związek, który był podobny do N-nitrozomocznika, potężnego guza mózgu, powodując chemiczne. Niektórzy autorzy twierdzą, że DKP powstaje po spożyciu aspartamu. Nie jestem pewien, czy to prawda. Jest to z pewnością prawdą, że DKP powstaje w płynnych produktów zawierających aspartam w czasie długotrwałego przechowywania.

GD Searle prowadził eksperymenty na zwierzętach bezpieczeństwa DKP. FDA znaleźć wiele danych doświadczalnych wystąpiły błędy, w tym “błędy pisarskie, mixed-up, zwierzęta nie otrzymania leków powinni byli otrzymać, okazy patologiczne stracił z powodu niewłaściwego obchodzenia się” i wiele innych błędów. Te niechlujstwa procedury laboratoryjne mogą wyjaśnić dlaczego zarówno badanej jak i kontrolnych zwierząt miał szesnastu razy więcej guzów mózgu niż można by się spodziewać w doświadczeniach tej długości.

Jak na ironię, wkrótce po tych błędów doświadczalnych zostały odkryte, FDA stosowane wytyczne zalecane przez GD Searle do rozwoju całej branży normami FDA zakresie dobrych praktyk laboratoryjnych.

DKP również rolę jako przyczyna polipów macicy i zmian w cholesterolu we krwi przez FDA Toksykologa Dr Jacqueline Verrett w jej zeznania przed Senatem USA.

 

Leave a Reply